Εγκεκριμένοι Αναμεταδότες Χρηματιστηριακής Πληροφόρησης

ΡΥΘΜΙΖΟΜΕΝΗ ΑΓΟΡΑ / Αγορές / Δείκτες ΧΑΚ / Άλλες Πληροφορίες / Εγκεκριμένοι Αναμεταδότες Χρηματιστηριακής Πληροφόρησης

Επωνυμία Διεύθυνση Πρόσωπο Επικοινωνίας Ηλεκτρ. Ταχυδρομείο Τηλ. Φαξ
REUTERS GROUP PLC Τ.Κ. 25725 1386 Λευκωσία Άλκιστης Γεωργιάδη  alkistis.georghiades@reuters.com +357 22469609 +357 22 667208
ΖΕΥΣ Εφαρμογές – Διαδικτύου ΕΠΕ Μητροπόλεως 19, 54624 Θεσσαλονίκη Τσορμπατζούδης Χαροκόπος ht@zeys.gr
ht@metrictrade.com
+302310254011 +302310231205
PROFILE A.E.- GLOBALSOFT Λεωφ. Συγγρού 199, ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ 17121 Πυθαρούλιος Αντώνης apitharoulios@profile.gr
+302109301334
+302109301200
+302109301222
BLOOMBERG LP 39-45 City Gate House Finsbury Square EC2A London Briggs Sophia sbriggs13@bloomberg.net +442073307019 N/A 
ΙΝΦΟΡΕΞ ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ ΟΙΝΟΜΙΚΩΝ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΩΝ ΚΑΙ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ Α.Ε. Κολοκοτρώνη 44, 10560 ΑΘΗΝΑ Πατεροπούλου Ελένη
e.pateropoulou@inforex.gr +302103255511 +302103255515
MORNINGSTAR TENFORE SYSTEMS LIMITED 4 Elder Street E1 6BT London Watson Alan alan.watson@morningstar.com +442031941301 +442031941331
ΑΛΦΑ FINANCE ΑΝΩΝΥΜΗ ΧΡΗΜΑΤΙΣΤΗΡΙΑΚΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΠΑΡΟΧΗΣ ΕΠΕΝΔΥΤΙΚΩΝ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ Μέρλιν 5, 10671 ΑΘΗΝΑ George Lagopatis
Κουτσούκης Παναγιώτης
george.lagopatis@alphafinance.gr
alphatrade@alphafinance.gr
panos.koutsoukis@alphafinance.gr

+302103677407
+302103677409
+302103311193
SIX TELEKURS Financial information Ltd Hardturmstrasse 201,P.O.Box , CH-8021 Zurich, Switzerland Petra  Schwarz
Banerjee, Sara
Mange Anna
petra.schwarz@six-group.com
Sara.Benerjee@six-group.com
anna.mange@six-group.com
+41442795044 41442795020
TΡΑΠΕΖΑ EFG EUROBANK ERGASIAS AE Ιωλκου & Φιλικής Εταιρείας ΝΕΑ Ιωνία 14234 ΑΘΗΝΑ Θοδωρής Λιόνης
Σταθόπουλος Aχιλλέας
tlionis@eurobank.gr
astathopoulos@eurobank.gr
+302103523360

+302103523273
+302103366610
Χ.Κ.Θ.(InBroker) Κατούνη 16-18 54625 Θεσσαλονίκη Μάνης Παντελής
Σταματούκου Κατερίνα
p.manis@helex.gr
K.Stamatoukou@helex.gr
+302103366666 +302103366610
INTERACTIVE DATA (EUROPE) LIMITED Fitzroy House, 13-17 Epworth Street EC2A 4DL London Juliet Milne
Gillard Carol
juliet.milne@interactivedata.com
carol.gillard@interactivedata.com
+44020782579006 N/A
FACTSET RESEARCH SYSTEMS INC 601 Merritt 7, NORWALK CT 06851 USA Lukas Kate KLukas@factset.com +12038101022 +12038101001
FIDESSA PLC Dukes Court, Duke Street WOKING SURREY Perkins Simon
Conrad Ball
mda@fidessa.com
Conrad.Ball@fidessa.com
+441483206445
+441483206301
ΕΘΝΙΚΗ ΤΡΑΠΕΖΑ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ Γαργηττού 56 & Πόρου, 15344 Γέρακας Λούτας Παναγιώτης ploutas@nbg.gr +2103574855 (εσωτ. 74855)
+2103574180
ITG Dublin Ecchange Facility Mayor Street, IFSC DUBLIN 1 IRELAND Gillian Maguire
Lynch Maria
Gillian.Maguire@itg.com
Maria.Lynch@itg.com
+0035316338000
+0035316338000